مقاله

هفت دلیل محکم برای اینکه صبحانه، تخم مرغ مصرف کنیم

مصرف تخم مرغ در صبحانه

هفت دلیل برای اینکه صبحانه تخم مرغ مصرف کنیم

1. با مصرف تخم مرغ نسبت به غلات یا نان، مدت بیشتری احساس سیری می کنید.

پروتئین و چربی موجود در تخم مرغ به حفظ سطح انرژی شما کمک می کند، شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و نیاز به میان وعده صبحگاهی را کاهش می دهد..

2. تخم مرغ به کاهش وزن کمک می کند.
یکی از فواید سیر نگهداشتن با مصرف تخم مرغ،  کاهش وزن است. مطالعات نشان داده است افرادی که برای صبحانه تخم مرغ می خورند نسبت به کسانی که شیرینی می خورند احتمال کاهش وزن بیشتری دارند.

3. تخم مرغ منبع عالی پروتئین است.
تخم مرغ کامل، یکی از کامل ترین منابع پروتئین است، به این معنی که تخم مرغ حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است که ما باید از رژیم غذایی خود دریافت کنیم.

4. تخم مرغ نسبتاً ارزان است.
در مقایسه با سایر غذاهای پر پروتئین مانند گوشت قرمز، تخم مرغ، مقرون به صرفه تر است.

5. تخم مرغ کلسترول شما را بالانمی برد.
درست است که تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی کلسترول است، فرمول قدیمی کلسترولی که می خورید بر سطح کلسترول خون شما تأثیر می گذارد، رد شده است. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد مصرف تخم مرغ نیست که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

6. تخم مرغ به رشد مغز و حافظه کمک می کند.
کولین، یک ماده مغذی ضروری موجود در تخم مرغ، رشد و عملکرد مغز را تحریک می کند. همچنین باعث افزایش حافظه و  بهبود هوشیاری می شود.

7. تخم مرغ از بینایی شما محافظت می کند.
دو آنتی اکسیدان، لوتین و زآگزانتین، در تخم مرغ وجود دارند و از آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش محافظت میکند . همچنین از بروز آب مروارید در سنین بالا، جلوگیری می کند