مقاله

مزایای تخم کبک مروارید

مزایای تخم کبک مروارید

کبک را می توان در اروپا، آسیا، تمام آفریقا به جز مناطق بیابانی، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و ایالات متحده، هم در مناطق پست و هم در مناطق مرتفع یافت. زیستگاه طبیعی آنها جنگل های استوایی و نیمه گرمسیری، جنگل های درجه حرارت، مناطق تپه ای باز و مناطق سنگلاخ و همچنین زمین های کشاورزی را پوشش می دهد. کبک پا قرمز (Alectoris rufa)، کبک سنگی (Alectoris graeca)، کبک خاکستری که به نام کبک انگلیسی یا مجارستانی (Perdix perdix) نیز شناخته می شود و کبک چوکار (Alectoris chukar) از بهترین گونه های شناخته شده هستند وزن یک تخم کبک به طور متوسط ​​21-22 گرم است که معادل کمی بیشتر از 2 تخم بلدرچین است (وزن 1 تخم بلدرچین 9-10 گرم است). گزارش ها نشان می دهد که کوچکترین تخم کبک با وزن 15.9-16 گرم و بزرگ ترین آنها بین 25-26.5 گرم است. هر چه مرغ جوانتر باشد، تخم مرغ کوچکتر (سبک تر) است. هر چه مرغ بزرگتر باشد، تخم مرغ بزرگتر (سنگین تر) است. رژیم غذایی نیز نقش مهمی در وزن تخم مرغ دارد، بنابراین هر چه مرغ بهتر تغذیه شود، تخم مرغ بزرگتر است.

تخم کبک چه مزه ای دارد؟ بسیار شبیه به تخم مرغ است، به خصوص اگر پرندگان در اسارت بزرگ شوند و با رژیم غذایی کنترل شده تغذیه شوند. مانند تمام تخم مرغ ها، کبک نیز حاوی پروتئین با کیفیت با تمام اسیدهای آمینه ضروری است. پروتئین به ساخت و ترمیم عضلات کمک می کند و با کمک به سنتز انتقال دهنده های عصبی ضروری برای مغز به فعالیت سیستم عصبی کمک می کند. مشخصات چربی و کلسترول در تخم کبک

زرده تخم کبک حاوی اسیدهای چرب اشباع و غیراشباع و کلسترول است. چربی ها غذای مغز هستند و به تغذیه آن و حمایت از عملکردهای شناختی کمک می کنند. کلسترول به طور خاص در مقادیر محدود برای ما مفید است زیرا مطالعات نشان می دهد که به ساخت غلاف محافظ میلین اطراف دم سلول های عصبی ما کمک می کند. تخم کبک حاوی مقادیر محدودی اسیدهای چرب امگا 3 سالم با فواید ضد التهابی برای سلامت قلب و عروق است.

تخم کبک مروارید منبع ویتامین های گروه B مانند تمام تخم ماکیان، کبک نیز حاوی ویتامین های گروه B، به ویژه ویتامین های B9 و B12 است که برای رشد طبیعی مغز و سیستم عصبی نوزادان در رحم و تولید گلبول های قرمز لازم است. ویتامین B12 به ویژه برای سیستم عصبی مفید است زیرا به ساخت غلاف محافظ میلین در اطراف دم سلول های عصبی ما کمک می کند. سایر ویتامین های B موجود در مقادیر مختلف در تخم کبک عبارتند از B1، B2، B3، B6 و کولین.

فواید تخم کبک چیست؟ به دلیل داشتن پروتئین خوب و محتوای خوب ویتامین B برای عضلات مفید است. کمک به کاهش خستگی ذهنی ( مه مغز) و بالا بردن تمرکز و بهبود خلق و خو (به لطف آمینو اسیدهای موجود در پروتئین و اسیدهای چرب موجود در چربی که مغز را تغذیه می کنند). تخم کبک به عنوان منبع پروتئین باعث سیری می شود و به مدیریت وزن و احتمالاً کاهش وزن کمک می کند. حاوی کلسترول و ویتامین B12 است که اثر محافظتی بر سلول های عصبی دارد. آهن و ویتامین های B9 و B12 موجود در تخم کبک آن را برای کم خونی مفید می کند. خوردن کبک و سایر تخم ماکیان  به دلیل داشتن پروتئین، چربی ها، ویتامین های گروه B و مواد معدنی مختلف غذایی برای مو و پوست مفید است. تغذیه مناسب برای زنان باردار (ویتامین های B9، B12، آهن، چربی ها و مواد معدنی) و کمک به جلوگیری از نقص لوله عصبی در نوزادان

دیدگاهتان را بنویسید