مقاله

رژیم 14 روزه با تخم مرغ مروارید

رژیم 14 روزه با تخم مرغ مروارید

مقدمه

بر کسی پوشیده نیست که علاقه مندان به تناسب اندام تخم مرغ را دوست دارند. تخم مرغ کوچک، سریع هضم، خوشمزه و پر از پروتئین است. طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، یک تخم مرغ آب پز بزرگ 71 کالری، 6 گرم پروتئین، 5 گرم چربی، 0.4 گرم کربوهیدرات و 0 گرم فیبر دارد. به غیر از این، تخم مرغ یک پروتئین کامل است (حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری) و دوز سالمی از ریزمغذی ها مانند ویتامین D و کولین را ارائه می دهد (حافظه و خلق و خو را تنظیم می کند). رژیم تخم مرغ آب پز یک رژیم کم کربوهیدرات و کم چربی است.

اصول رژیم 14 روزه تخم مرغ آب پز با تخم مرغ مروارید

همانطور که از نام آن پیداست، شما در درجه اول تخم مرغ آب پز می خورید و طبق روال عمل می کنید. شما نمی توانید تخم مرغ های آب پز را با تخم مرغ های با نوع پخت دیگر جا به جا کنید.
در این برنامه غذایی سه بار در روز غذا خواهید خورد. در رژیم تخم مرغ آب پز جایی برای میان وعده وجود ندارد. اگرچه به آن رژیم تخم مرغ می گویند، اما لازم نیست در هر وعده غذایی از تخم مرغ استفاده کنید.
رژیم تخم مرغ مصرف منابع پروتئینی دیگر مانند مرغ، ماهی و لبنیات را مجاز می کند. در این رژیم میوه و سبزیجات زیادی خواهید خورد. غذاهای غنی از پروتئین منبع اصلی کالری شما در رژیم تخم مرغ آب پز خواهند بود.

برخی از میوه های کم کالری نیز در این برنامه غذایی مجاز هستند. همچنین می توانید نوشیدنی هایی با کالری صفر مانند آب، چای سیاه/سبز یا قهوه (بدون شکر) مصرف کنید. از چربی ها، روغن ها، گیاهان و سس ها نیز می توان استفاده کرد، هرچند در مقادیر کم. غذاهای پر کربوهیدرات مانند غلات، برخی سبزیجات و میوه ها مجاز نیستند. غذاهای فرآوری شده دوباره یک نه بزرگ هستند. رژیم غذایی به گونه ای برنامه ریزی شده است که برخی از غذاها را برای چند هفته محدود کنید و سپس به آرامی به الگوی غذایی سالم تری برگردید. همچنین تنوعی از رژیم غذایی وجود دارد که به فرد اجازه می دهد فقط تخم مرغ و آب داشته باشد. شما باید حداقل یک غذای پر پروتئین در هر وعده غذایی بخورید. شما می توانید از موارد زیر انتخاب کنید:

 

نوشیدنیهای بدون کالری سبزیجات غیر تشاسته ای میوه های کم کربوهیدرات غذاهای پر پروتیین
آب سبزیجاتی مانند کلم پیچ گوجه فرنگی تخم مرغ
چای سیاه سبزی کولارد پرتقال ماهی
چای سبز اسفناج لیمو مرغ بدون پوست
قهوه بدون شکر کدو سبز لیموترش گوشت بره
فلفل دلمه ای توت فرنگی
سبزی خردل هندوانه
هلو
طالبی
گریپ فروت

دیدگاهتان را بنویسید