مقاله

راز رنگ زرده تخم مرغ چیست؟

راز رنگ زرده تخم مرغ

علیرغم این تصور رایج نادرست، رنگ زرده تخم مرغ،  ربطی به نژاد مرغ ندارد، اگرچه می تواند بر رنگ پوسته تخم مرغ تأثیر بگذارد. رنگ زرده تخم مرغ، توسط رژیم غذایی مرغ تعیین می شود. خوراکی که مملو از رنگدانه های زرد-نارنجی می باشد، منجر به تولید تخم مرغ هایی با زرده تیره تر، می شود. به همین سادگی! مصرف هر گونه رنگ مصنوعی در خوراک مرغ مجاز نیست. امروزه در صنعت مرغداری از رنگدانه های خوراکی برای افزایش رنگ زرده استفاده می شود. در برخی از مرغداری های سنتی، از گیاهان طبیعی که دارای رنگدانه های قرمز و نارنجی هستند، نظیر هویج، فلفل قرمز و … استفاده می شود.

رنگ زرده تخم مرغ چه معنایی برای سلامتی شما دارد؟
خوب، اکنون می دانیم که چرا زرده تخم مرغ می تواند رنگ متفاوتی داشته باشد. اما آیا زرده تیره تر به معنای تخم مرغ غنی تر از مواد مغذی است؟ ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که واقعاً اینطور نیست! یک زرده زرد کم رنگ و یک زرده نارنجی طلایی تیره دارای همان مقدار پروتئین و چربی خواهند بود، اگرچه زرده تیره تر ممکن است به معنای ویتامین بیشتر و کلسترول کمتر باشد.
صرف نظر از رنگ زرده، تخم مرغ راهی ماده ی غذایی مناسبی جهت دریافت پروتئین اضافی در رژیم غذایی شماست. تخم مرغ مروارید با در نظر گرفتن تمامی اصول در تغذیه طیور، بهترین کیفیت، رنگ و طعم ، موفق به دریافت ایزو و همچنین گواهی تخم مرغ بین المللی، مفتخر است که با اطمینان، بهترین محصول را در اختیار مصرف کنندگان گرامی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید