سلامت و زیبایی با تخم مرغ مروارید

ماسک لیمو و تخم مرغ مروارید

ماسک لیمو و تخم مرغ مروارید

مواد لازم جهت تهیه ماسک تخم مرغ مروارید و لیمو

  • تخم مرغ مروارید 1 عدد
  • عسل 1 قاشق چایخوری
  • آب لیموی تازه 1 قاشق چایخوری

هرچند، مواد اولیه ساده هستند، فواید ماسک تخم مرغ بیش از آن چیزی است که تصور می شود. به عنوان مثال، عسل یک ضد عفونی کننده و ضد باکتری است که پوست شما را مرطوب می کند، یک عامل روشن کننده است و دارای ویژگی های ضد التهابی است. آب لیمو یک ماده قابض است که باکتری های مولد آکنه را از بین می برد، پوست شما را روشن می کند و دارای خواص کاهش رنگ است و به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی عمل می کند.

طرز تهیه ی ماسک لیمو با تخم مرغ مروارید

1. با استفاده از یک کاسه تمیز، سفیده تخم مرغ و آب لیمو را با همزن بزنید تا کف کند. آب لیمو بوی سفیده تخم مرغ را می پوشاند.
2. ½ قاشق چایخوری عسل را اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید.
3. قبل از استفاده صورت خود را با آب گرم بشویید تا منافذ باز شود.
4. برای استفاده از ماسک صورت سفیده تخم مرغ می توانید از دست ها، توپ های پنبه ای یا برس آرایشی استفاده کنید. از پایین صورت خود در اطراف خط فک و چانه خود شروع کنید، سپس با حرکات دایره ای صاف به سمت بالا به سمت گونه ها و پیشانی حرکت کنید. مهم است که از نواحی حساس صورت خود مانند چشم ها و اطراف دهان خودداری کنید، زیرا ماسک سفت کننده می تواند مناطق خشک تر پوست را کشیده و چروک کند.
5. اجازه دهید ماسک حدود 10-15 دقیقه روی صورت شما خشک شود.
6. هنگامی که مخلوط خشک شد، آن را با حرکت دایره ای با آب گرم و یک پارچه شستشو بشویید. صورت خود را با حوله خشک کنید و پوست نرم خود را تحسین کنید.

از آنجایی که ماسک تخم مرغ پاک کننده آکنه در سفت کردن پوست شما موثر است، توصیه می شود در صورت داشتن پوست چرب به جای پوست خشک، از آن استفاده کنید. ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو صورت شما را از شر چربی اضافی پاک می کند تا سطحی شفاف و صاف داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید