سلامت و زیبایی با تخم مرغ مروارید

ماسک پرتقال و تخم مرغ مروارید

ماسک پرتقال و تخم مرغ مروارید

مواد لازم جهت تهیه ی ماسک پرتقال و تخم مرغ مروارید
• سفیده تخم مرغ 1 عدد
• 1 قاشق چایخوری آب پرتقال
• 1/2 قاشق چایخوری پودر زردچوبه

در حالی که ممکن است زردچوبه را به عنوان ادویه اصلی در کاری بشناسید، اما می تواند لکه های تیره را کاهش دهد و تغییر رنگ روی صورت و زیر چشم شما را یکنواخت کند. زردچوبه یک گیاه ریشه ای است که دارای خواص روشن کنندگی پوست برای کمک به تغییر رنگ، اسکار آکنه و لکه های تیره است. و در حالی که آب پرتقال نوشیدنی عالی برای صبحانه است، همچنین می تواند پوست شما را تقویت کند و صورت شما را با ویتامین C تکمیل کند.

طرز تهیه

1. سفیده تخم مرغ و آب پرتقال را در کاسه ای با همزن بزنید تا مخلوط کف کند. پودر زردچوبه را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید، مطمئن شوید که خیلی آبدار نباشد.
2. قبل از شروع، یک تی شرت قدیمی بپوشید تا از زرد شدن رنگ پودر زردچوبه جلوگیری کنید. مخلوط ماسک تخم مرغ را با دست های تمیز یا برس آرایشی بمالید. با استفاده از حرکات دایره ای روی پوست خود ماساژ دهید که به نفوذ مواد در پوست شما کمک می کند.
3. به پشت دراز بکشید تا حدود 15 دقیقه ماسک روی صورتتان به سمت پایین کشیده نشود. با ماسک صحبت نکنید و لبخند نزنید، زیرا اگر مخلوط خشک را بکشید، ممکن است پوست سفت صورت شما چروک شود.
4. پس از گذشت زمان، پوشش خشک شده را پاک کنید و از یک مرطوب کننده صورت مانند روغن زیتون یا کرم استفاده کنید تا مواد مغذی جذب شده در پوست شما را ببندد.

پوست صورت شما با هر بار استفاده از این ماسک به طور موقت روشن می شود. چه حلقه های تیره دور چشم خود داشته باشید و چه لکه های ناشی از جای آکنه، سفیده تخم مرغ، آب پرتقال و زردچوبه ترکیبی شگفت انگیز برای روشن کردن پوست شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید