سلامت و زیبایی با تخم مرغ مروارید

ماسک خیار و تخم مرغ مروارید

ماسک خیار و تخم مرغ مروارید

 

مواد لازم جهت تهیه ماسک خیار و تخم مرغ مروارید

• سفیده تخم مرغ 1 عدد
• 1 قاشق چایخوری عسل
• 1 قاشق چایخوری ماست ساده
• 1 قاشق چایخوری آب خیار

پوست حساس را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد، مانند آفتاب سوختگی یا خوردن غذا که باعث می شود صورت شما احساس سوزش، خارش کند. با چند مکمل طبیعی، می‌توانید دردی را که احساس می‌کنید تسکین دهید و پوستی سالم‌تر بسازید. استفاده از ماسک تخم مرغ برای پوست های حساس می تواند پوست شما را بازسازی کند و به صورت شما درخشندگی سالم ببخشد.

عسل به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی سوزش را از بین می برد و می تواند بافت صورت شما را بازسازی کند. ماست یک لایه بردار است و می تواند آفتاب سوختگی یا سایر تحریکات را کاهش دهد و مرطوب کند و از پیری جلوگیری کند. شما اغلب خیار را در بالای چشمان افراد می بینید. آب خیار می تواند به تسکین آفتاب سوختگی، آبرسانی به پوست اطراف چشم و جلوگیری از جوش زدن کمک کند.

طرز تهیه

1. سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و با همزن بزنید تا کف کند و سبک شود.
2. خیار را به صورت خلال های کوچک رنده کنید. وقتی چند قاشق غذاخوری را رنده کردید، آب تراشه ها را در یک کاسه فشار دهید تا به مقدار لازم آب خیار برسید.
3. عسل را در دمای کم حرارت دهید تا مایع شود و آن را به کاسه آب خیار و سفیده تخم مرغ اضافه کنید. همه مواد را مخلوط کنید. حتماً چند دقیقه به عسل فرصت بدهید تا خنک شود، زیرا نمی‌خواهید صورتتان بسوزد.
4. ماسک را روی صورت تمیز خود بمالید و اجازه دهید حدود 15 دقیقه بماند.
5. صورت خود را با آب گرم بشویید و پس از خشک شدن از یک مرطوب کننده صورت استفاده کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید