تخم مرغ مروارید محصولی از صنایع غذایی و کشاورزی مروارید با بیش از نیم قرن تجربه در تولید و بسته بندی مرغ، تخم مرغ، بلدرچین و کبک یكی از بهترین واحدهای تولیدی موجود در ایران می باشد .

واحد های تولیدی فوق در حال حاضر روزانه قادر به تولید 300 تن تخم مرغ که میزان 50 تن از تولید تخم مرغ بصورت تمام اتوماتیك تولید و جمع آوری شده و زیر نظر دامپزشك متخصص پس از تایید از نظر عدم وجود بیماریهای مشترك بین انسان و دام توسط دستگاههای تمام اتوماتیك بسته بندی و آماده تولید می گردد. این واحدهای تولیدی قابلیت افزایش تولید را دارا بوده و از نظر امكانات و نیروی متخصص در نوع خود بی نظیر میباشد.

تخم مرغ روز مروارید، در سه دهه میلادی، عضو رسمی كمیسیون بین المللی تخم مرغ IEC  و همچنین عضو رسمی انجمن صنفی عمده فروشان EPS  و بنکداران تخم مرغ شناسنامه دار ایران میباشد.

این شركت با توجه به اهمیت حفظ ارزش غذایی در تخم مرغ،  از بهترین ظروف بسته بندی تولید داخلی در سایز و ابعاد متنوع استفاده می کند.

یكی از بسته بندی های پرطرفدار این واحد تولیدی، بصورت شانه های شرینک شده در تعداد و ابعاد متنوع برای هر قشر از مصرف كنندگان گرامی میباشد كه این امر باعث سهولت در حمل ونقل و كاهش قیمت و آسیب ندیدن محصولات میگردد.

دستگاههای چاپ مورد استفاده در این واحد تولیدی بصورت تمام اتوماتیك بوده و ساخت کشور ژاپن و  یكی از شركتهای معتبر اروپایی , در این صنعت میباشد. جوهر مصرفی بصورت صد در صد خوراكی می باشد كه برای انسان هیچگونه ضرری ندارد.

خط تولید تخم مرغ مروارید شامل موارد ذیل است

1.دستگاه لودر تمام اتوماتیک

مسیر ورودی خط، لودر تمام اتوماتیک می باشد که تخم مرغ ها به صورت شانه های 30 عددی وارد این بخش شده و دستگاه به صورت اتوماتیک بوسیله اختاپوس 30 عددی، تخم مرغ ها را از داخل شانه برداشته و وارد قست کندلینگ می نماید، سپس شانه های خالی را در انتها جمع آوری می نماید.

2.دستگاه سورتر تخم مرغ 4 گرید به همراه کندلینگ دستی

در بخش کندلینگ تخم مرغ های وارد شده از قسمت قبل حرکت کرده، به دور خود چرخانده می شوند و در قسمت میز نور توسط نیروی انسانی مورد بازرسی قرار می گیرند که در این بخش می توان تخم مرغ های شکسته، ترکدار، خونی و کودی را جداسازی نمود. سایر تخم مرغ ها به مسیر خود ادامه داده و وارد بخش سورت می گردند. در ابتدای قسمت سورتر تخم مرغ های وارد شده از بخش کندلینگ توزین می گردند. دقت توزین این دستگاه 0/5 گرم در 2 کیلوگرم بوده و گریدهای 1و2و3 خروجی های اصلی دستگاه بوده و گرید 4 مخصوص خروج تخم مرغ های خارج از سایز می باشد. ظرفیت دستگاه سورتر در صورت اتصال به لودر تمام اتوماتیک 30000 تخم مرغ در ساعت می باشد و این دستگاه قابلیت برنامه ریزی داشته و میتوان بازه هر گرید را بین 0/5 تا 100 گرم تنظیم نمود.

3.دستگاه پکر تخم مرغ به همراه آسانسور شانه

تخم مرغ های خارج شده از گریدهای 2و 3 به صورت فله وارد دستگاه پکر شده، در این بخش ابتدا تخم مرغ ها مرتب شده سپس چرخانده می شوند به نحوی که نوک تیز تخم مرغ به سمت پایین قرارگیرد. و در انتها درون شانه قرار داده می شوند. این دستگاه مجهز به آسانسور شانه می باشد که وظیفه این بخش تغذیه شانه به داخل دستگاه پکر می باشد.

4.دستگاه پرینتر

هر یک از پرینترها بر روی پکر نصب شده که وظیفه چاپ بر روی تخم مرغ ها به عهده این بخش می باشد که قابلیت چاپ درون ظروف بسته بندی را نیز دارا می باشد.